
Objevte, jak může pár kroků pomoct vašim dětem se uklidnit.
- Chcete vědět, jak:
- trénovat vyvíjejícíc se mozek dítěte k sebeovládání?
- naučit děti vnímat emoce v těle?
- právě skrz těžké emoce prohloubit vztah?
Pak právě k tomu potřebujete toto cvičení.
Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (já, Paula Fassati, Zborovská 46, Praha 5, IČ
28310888) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu z oblasti duševního zdraví. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.
Meditace milující laskavosti (Loving Kindness Meditation – LKM) je oblíbená kontemplativní mentální praxe. Jejím cílem je kultivovat pocity soucitu, lásky a prosociální motivace prostřednictvím vnitřních vizuálních představ a laskavých záměrů. Tyto emoce jsou něco jako základní kameny pro naše mentální zdraví. Studie odhalily důkazy o různých konstruktivních účincích LKM na mozek, například mnohem lepší schopnost zvládání bolesti a mnoho dalších. Níže si můžete poslechnout nahrávku 27 minut dlouhé meditace laskavosti. Pokud mi necháte nahoře svůj mail, ráda vám pošlu pozvánku na kurzy, ve kterých se meditace laskavosti učí a kde ji můžete do hloubky prozkoumat se mnou jako lektorem.
Průběh meditace:
- Úvod: Pohodlně se posadíme tak, abychom udrželi rovnou páteř.
- Dech: Soustředíme se chvilku na dech a pohyby s ním spojené.
- První člověk: Začneme si představovat osobu, kterou milujeme ze všech nejvíce. Představíme si, jak sedí naproti nám, díváme se jí do očí, řekneme její jméno. Začneme této osobě posílat lásku, zdraví štěstí. U toho můžeme používat větu: “Ať jsi šťastný/á, ať jsi zdravý/á, ať jsi milovaný/á, ať jsi v bezpečí” Opakujeme několikrát.
- Druhý člověk: Totéž praktikujeme s člověkem, kterého vůbec neznáme. Je to například člověk, kterého jsme potkali v práci, obchodě nebo náš soused.
- Třetí člověk: Další člověk je ten, se kterým máme nějakou vnitřní potíž.
- Čtvrtý člověk: Poslední člověk jsme my sami.
- Závěr: Ukončíme meditaci tím, že se opět soustředíme na svůj dech a pomalu se vracíme pozorností zpátky do místnosti, kde sedíme.
.