Umět se nestresovat
je dovednost.
Dá se natrénovat.

Kurz MBSR
(mindfulness based
stress reduction):

Kurz MBSR (mindfulness based stress reduction) byl vyvinut prof. Jon Kabat-Zinnem na Univerzitě v Massachusetts jako mentální trénink vedoucí k prokázáným pozitivním změnám v mozkových strukturách. 

Co absolvováním mbsr získáte? 

Díky kurzu mindfulness získáte po osmi týdnech větší klid, nadhled, budete se méně stresovat a budete schopni lépe pracovat se svými myšlenkami. MBSR kurz nabízí podporu a motivaci, odbornou pomoc a vedení, nahrávky a další studijní materiály. 

Struktura kurzu byla podrobena mnoha výzkumům, díky kterým je při poctivém domácím tréninku po dobu 8 týdnů garantovaná změna v mozkových strukturách, které zodpovídají za zpracování stresu a emocí.  Za pomocí funkčních prvků psychologie, buddhistické meditace a jógy dochází k léčbě chronického stresu, bolesti, úzkosti a dalších psychosomatických obtíží. Naučíte se mindfulness a meditaci jako duševní trénink zaměřený na rozvíjení pozornosti k prožívání přítomného okamžiku a všímání si emocí. V kurzu je zkombinovaná moudrost východní praxe s lékařskými a psychologickými poznatky. Více podrobností a odkazy na výzkumy můžete najít v knize Jon Kabata-Zinna Život samá pohroma nebo v těchto videích zde nebo zde.

MBSR se vyučuje po celém světě s cílem pomáhat lidem zvládat stresdepreseúzkosti, bolest a psychosomatická onemocnění. Program MBSR je nabízen v nemocnicích a dalších zdravotnických centrech. Prošly jím desítky tisíc pacientů a celkem má miliony absolventů a dnes je považován za excelentní příklad praxe psychosomatické a také tzv. participativní medicíny, kdy se pacient spolu s lékaři aktivně podílí na prevenci nemocí a zlepšování svého zdraví.

woman, yoga, meditation

Absolvovala jsem dvouletý akreditovaný učitelský výcvik mbsr u Lot Heijke, u které mám pro tento kurz a vaše bezpečí také supervizi. 

Možnost zakoupit dárkový voucher na kurz v jakékoli hodnotě jako dárek s možností ročního čerpání – napište mi na paula@paulafassati.cz 

V každém kurzu je prostor pro slevy pro rodiče na rodičovské dovolené a také místo pro jedno stipendium za poloviční (či na požádání ještě nižší smluvní) cenu – pro kohokoli, kdo se nachází v těžké situaci a nemohl by si kurz dovolit ani se slevou na rodičovskou dovolenou (komletní kurz je se slevou za 2500Kč, měsíční za 1000Kč). Stačí, když si o toto místo napíšete na paula@paulafassati.cz

aktuáně jsou všechny kurzy plné a v procesu, zde jsou termíny na ROK 2023:

1) kratší 4 týdenní online kurz trénink mozku pomocí mindfulness technik pro ty, kteří nemají možnost účastnit se rovnou celého 8týdenního kurzu mbsr. Je zde méně domácích úkolů (5-15min denně) a celkem 4 lekce po dvou hodinách. Cena 2000Kč.

dopolední čas 9-11: od úterý 10.1., 17.1, 31.1., 7.2. plus možnost účastnit se online dne s mindfulness 18.2. od 9-15.

PŘIHLAŠUJTE SE MAILEM NA PAULA@PAULAFASSATI.CZ

Naučíte se základy mindfulness technik, díky kterým budete umět lépe pracovat se stresem. Později můžete navázat druhou částí kurzu, která vás naučí používat mindfulness techniky v práci s emocemi a péči o sebe.

2) kompletní certifikovaný 8 týdenní mbsr online kurz:

leden-únor 2023

A) pondělky večer 18-20.30 9.1., 16.1, sobota 21.1. (místo pondělí 23.1.), 30.1., 6.2., 13., 20., 27.2. plus retreat day sobota 18.2.  !!!OBSAZENÝ, možnost zapsat se jako náhradník!!!

B) pátky dopoledne 9-11.30 od 13.1., 20., sobota 28.1. (místo pátku 27.1.), 3.2., 10., 17., 24.2., 3.3. plus retreat day sobota 18.2. !!!POSLEDNÍ DVĚ MÍSTA!!!

březen – duben 2023

C) pondělky večer 18-20.30 od 6.3.-27.4.

D) pátky dopoledne 9-11.30 od 10.3.-31.4.

Online varianta, abyste se mohli připojit odkudkoliv,  včetně možnosti záznamu. Celkem 8 setkání po 2,5-3hod a jedno celodenní po 6 hod  (to je dohromady cca 30hod kurzu) 

Cena 5000Kč/30hod (cca 170Kč/hod) Sleva možná pro studenty a rodiče na rodičovské dovolené na 4400. Cenu je možné rozložit až do tří splátek.) 

Přihlášky na paula@paulafassati.cz – pošlete telefonní kontakt na vás. Po obdržení kontaktu každému pošlu dotazník a případně si na základě jeho vyplnění s vámi krátce zavolám a společně ověříme, zda je pro vás kurz vhodný a může splnit vaše očekávání. 

Akreditovaný kurz trvá 8 týdnů, setkání je vždy jednou týdně na necelé tři hodiny a jedno celodenní setkání v sobotu v poslední třetině kurzu. Kurz online mívá maximálně 20 účastníků. Výhodou online formy je větší dostupnost, finanční a časová úspora. 

Dlouhodobý klub pro trénink mozku a emocí pomocí mindfulness technik najdete tady: https://www.pickey.cz/paulafassati Slouží jako návazná podpora udržení a rozvíjení praxe pro absolventy všech typů kurzů.