Sada 24 karet do adventního kalendáře pro nácvik zvládání emocí.

Chcete během adventu dopřát dětem ve věku 6-12 let smysluplný rozvoj?

Adventní kalendáře nemusí obsahovat jen dobroty nebo dárečky. Advent je doba příprav na Vánoce, kterou můžeme s dětmi využít smysluplně k jejich rozvoji. Děti milují úkoly a učí se hrou, proto je koncept adventního kalendáře ideální příležitostí, jak jim nenásilně předat nástroje pro lepší zvládání svých emocí. 

Zvládání emocí je dovednost. Dá se natrénovat. Třeba v adventu.

Umět dobře zvládat svoje emoce je schopnost, za kterou stojí emoční inteligence. Ta je podle výzkumů nejdůležitějším faktorem pro celkovou spokojenost v životě, stejně jako pro pracovní úspěch a schopnost udržovat naplňující mezilidské vztahy. Každá forma tréninku, která dětem jejich emoční inteligenci posílí, se počítá. Využít 24 adventních dnů k rozvoji toho nejdůležitějšího, co děti potřebují, je bonus pro celou rodinu. 

Sada 24 karet s úkoly pro rozvoj emoční inteligence v pdf formátu. Stačí vytisknout a vložit do vlastního formátu adventního kalendáře (pytlíčky, krabičky, kapsičky nebo prostě jen tak pod polštář nebo opřít o snídaňový hrnek s čajem).

Rozvoj emoční inteligence

Podle největší světové studie o štěstí - tzv. Harvard study, jsou základem lidského štěstí vztahy. Ty udržíme naplněné, pokud máme dobrou emoční inteligenci.

Lepší zvládání emocí

Mozek dětí zraje až do cca 25. roku života. A dobrá zpráva je, že je neuroplastický - lze ho měnit tréninkem. I takovou dovednost jako je zvládání emocí (schopnost ovládnout se, uklidnit se atd.) se můžeme naučit tréninkem. Každá příležitost se počítá.

Advent je doba příprav a děti jsou motivované.

Proto má smysl využít natěšenost a nastavenost dětí ke spolupráci a nezpříjemnit si společný čas příprav hezkými úkoly, které často propojí a sblíží celou rodinu.

Bonus

Jako bonus vám přiložím návod na mindfulness cvičení pro děti. Mindfulness techniky pomáhají propojit vnímání emocí, těla a racionálního pochopení toho, co se v nás odehrává. Čím dříve s nimi děti seznámíme, tím snadnější pro ně bude jejich zapojení do praktického života a budou schopné si samy pomoct.

Cvičení na uklidnění ve vzteku

Karta s návodem na 6 jednoduchých kroků s technikami mindfulness pro lepší zvládnutí emocí jako je vztek. Připněte například na lednici, cvičte se svými dětmi pravidelně a uvidíte výsledek.

Reference

Projela jsem vše a jsem nadšená. Určitě to využiji doma s dětmi i s těmi školními. Ta moje třída má ráda i takového úkoly. Děti jsou ode mě zvyklé. A myslim, že i rodičům se to bude moc libit. Podle mě, je to pro celou tu věkovou kategorii moc fajn.
Martina
Učitelka 1. stupeň
Moje děti milují úkoly a výzvy a tenhle kalendář byl důvod, proč jsem je každé ráno nemusela tahat z postelí, ale běžely samy, aby zjistily, co je čeká. Během adventu se posunuly minimálně v empatii, taky spolu krásně spolupracovaly, což u nich jinak není tak obvyklé:)
Petra
Marketing
Několik let mě štvalo, že s adventem přichází jedna velká vlna sladkostí, dárků a nesmyslů do naší domácnosti, kterou neumím zastavit. Nechtěla jsem dětem brát jejich radost z adventních kalendářů, ale vůbec mě nenapdalo, že ho můžu naplnit i jinak, než "tradičně" tím nezdravým a nadbytečným obsahem. Když jsem narazila na tyhle karty na instagramu, nadchla mě ta představa. Nejdřív jsem se pokoušela vymyslet svoje úkoly, ale pak jsem naštěstí rezignovala a jsem za to ráda. Sama bych nevymyslela tak promyšlený systém herních úkolů, které mají tk smysluplnou přidanou hodnotu. Jediné, co jsem sama vyrobila, byly pytlíčky a krabičky, kam jsem kartičky schovala. Netvrdím, že jsme vždy stihli vše, ale aspoň se to v dalším roce prostřídá a hlavně - všechny nás to bavilo - dokonce i manžela.
Soňa
lekorka