Julinka_Machac_7_214

Moje vize, hodnoty a smysl

Moje VIZE je vytvářet lidem kolem sebe příznivé podmínky pro dobrý život. Dobrý život se dá podpořit z různých stran, já začínám úklidem a něčím dobrým (a zdravým) k jídlu. O těchto tématech je tento web, ale samozřejmě tím moje péče o život nekončí – pouze začíná…

Moje HODNOTY jsou dobré a láskyplné vztahy, spokojená rodina, která vytváří zázemí pro růst a smysluplný život všech jejích členů. A tím chci přispívat k lepšímu světu.

Vidím SMYSL v péči o domácnost, protože dobře fungující, čistá a uspořádaná domácnost umožňuje mnohem lepší život po všech stránkách. Podporuji koncept minimalismu a ekologicky  šetrného přístupu k zacházení s věcmi a domácností ve stylu „zero waste home“, protože to je jediný prokázaný způsob života, kterým můžeme dosáhnout zdravější planety a odkazu našim dětem.

Vidím SMYSL v péči o sebe, protože jedině spokojená maminka může předávat spokojenost své rodině. Podporuji práci na sobě skrze koncept mindfulness, protože je vědecky prokázána jeho účinnost ohledně osobního rozvoje, ale i rozvoje vztahů.

Vidím SMYSL v péči o zdraví, protože zdravé tělo dává sílu ke zdolávání překážek a k rozvoji a péči o svět. Podporuji každou snahu o zdravou stravu – nejbližší je mi koncept personalizované paleovýživy, protože je vědecky dokázáno, že tento typ stravy má zásadní vliv na naše zdraví.

Vidím SMYSL v péči o děti a jejich emocionální inteligenci, protože věda podporuje tvrzení, že schopnost zvládat emoce a zdravé nastavení vztahů a vzorů myšlení může dětem umožnit plnější život. Podporuji respektující přístup a montessori koncept, protože jsou vědecky a emepiricky ověřené a proto funkční.

Vidím SMYSL v dobročinnosti, proto jsem vytvořila projekt pro maminky nebo rodiny v nouzi.

Napsat komentář